Στο γνωστό μυθιστόρημα Ιζαμπώ του Άγγελου Τερζάκη ο πρωταγωνιστής του βιβλίου, βλέπει ένα όραμα, μια οπτασία.. Μια γυναίκα πάνω σε ένα άλογο, μια νεαρή αρχόντισσα, με έναν σκούρο μανδύα καλπάζει και χάνεται ..Χάνεται και παίρνει μαζί της για πάντα τον έρωτα του άμοιρου άντρα.. Μια φορά και έναν καιρό υπήρχε ένας μύθος για μια περιπλανώμενη πριγκίπισσα. Η δική μας πριγκίπισσα χάθηκε με το άλογο της όταν πολιορκούσαν το κάστρο της και άρχισε να καλπάζει μακριά, ελπίζοντας κάποιος να την βοηθήσει..Φτάνει που είδαμε τα πράσινα μάτια της και καταλάβαμε αμέσως την ευγενική καταγωγή της . Το κάστρο της χάθηκε αλλά όπως σε όλα τα παραμύθια η Ιζαμπώ ψάχνει τον άνθρωπο που την ονειρεύτηκε. Μόνο εκείνος θα μπορέσει να την οδηγήσει πίσω στον μυστικό τους κήπο..
Η Ιζαμπω γεννήθηκε τον Μαη 2015 και είναι στειρωμένη. Είναι πολύ γλυκειά, τρυφερή, χαδιάρα και κοινωνική με ανθρώπους και άλλες γάτες.
Θα δοθεί μόνο για μέσα στο σπίτι, εντός Αττικής. Ο νέος γονιός είναι υπεύθυνος για το κόστος του microchip.
Τηλ 6936631269
![Share on Facebook Facebook](http://www.scars.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/24x24/facebook.png)
![Share on Twitter twitter](http://www.scars.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/24x24/twitter.png)
![Share on Google+ google_plus](http://www.scars.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/24x24/google_plus.png)
![Share on Reddit reddit](http://www.scars.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/24x24/reddit.png)
![Pin it with Pinterest pinterest](http://www.scars.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/24x24/pinterest.png)
![Share on Linkedin linkedin](http://www.scars.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/24x24/linkedin.png)
![Share by email mail](http://www.scars.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/24x24/mail.png)
![Share on Facebook Facebook](http://www.scars.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/48x48/facebook.png)
![Share on Twitter twitter](http://www.scars.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/48x48/twitter.png)
![Share on Google+ google_plus](http://www.scars.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/48x48/google_plus.png)
![Share on Reddit reddit](http://www.scars.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/48x48/reddit.png)
![Pin it with Pinterest pinterest](http://www.scars.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/48x48/pinterest.png)
![Share on Linkedin linkedin](http://www.scars.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/48x48/linkedin.png)
![Share by email mail](http://www.scars.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/48x48/mail.png)