Για το χαμόγελο σου τραγουδώ
που όσο και αν πόνεσες δεν το εγκαταλείπεις
που με κουράγιο με γεμίζει σαν το δω
και χάνονται με μιας τα σύννεφα της λύπης
Είμαι στ’ αλήθεια τυχερός που σ’ έχω εδώ
όταν τα πράγματα ζορίζουνε τριγύρω
και ξέρω αν τύχει και ποτέ εξαντληθώ
θα ‘σαι στο πλάι μου επάνω σου να γείρω
Η Έφη μας είναι το χαμογελαστό σκυλί. Είναι χαρούμενη, χαρούμενη, χαρούμενη. Είναι γλυκιά, τρυφερή, φιλική και ανθρωποκεντρική. Εμπιστεύεται και αγαπάει, και δίνει χαμόγελα παντού. Βρέθηκε κουτάβι μαζί με τα αδέρφια της, και μεγάλωσε σε ένα μπαλκόνι. Από εκεί την πήραμε, λοχι γιάτι μεγάλωσε τόσο που στο μπλακόνι δεν χώραγε πια, αλλά γιατί στο μπλακόνι οι σκύλοι μαραίνονται, σε αντίθεση με τις γλάστρες. Πριν μαραθεί την πήραμε λοιπόν, και άνθισε ξανά, όπως ανθίζουν οι σκύλοι, με κουνιστή ουρά και χαμόγελα. Η Έφη είναι γεννημένη τον Ιανουάριο του 2019, και ψάχνει σπίτι και οικογένεια για τους χαρίσει απλόχερα τα χαμόγελά της. Τηλέφωνο: 6932345777
![Share on Facebook Facebook](http://www.scars.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/24x24/facebook.png)
![Share on Twitter twitter](http://www.scars.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/24x24/twitter.png)
![Share on Google+ google_plus](http://www.scars.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/24x24/google_plus.png)
![Share on Reddit reddit](http://www.scars.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/24x24/reddit.png)
![Pin it with Pinterest pinterest](http://www.scars.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/24x24/pinterest.png)
![Share on Linkedin linkedin](http://www.scars.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/24x24/linkedin.png)
![Share by email mail](http://www.scars.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/24x24/mail.png)
![Share on Facebook Facebook](http://www.scars.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/48x48/facebook.png)
![Share on Twitter twitter](http://www.scars.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/48x48/twitter.png)
![Share on Google+ google_plus](http://www.scars.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/48x48/google_plus.png)
![Share on Reddit reddit](http://www.scars.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/48x48/reddit.png)
![Pin it with Pinterest pinterest](http://www.scars.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/48x48/pinterest.png)
![Share on Linkedin linkedin](http://www.scars.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/48x48/linkedin.png)
![Share by email mail](http://www.scars.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/48x48/mail.png)